Gdy docieplenia budynków idą źle

Firmy budowlane w Polsce to prawdziwa loteria i raz można trafić na genialnego fachowca, którego wręcz chce się całować po rączkach za odwalony kawał dobrej roboty, a drugim razem trafimy na kogoś kto tylko na papierze wydaje się być dobrym specjalistą, a w prawdziwym życiu nie potrafi nawet śrubki przykręcić czy też wbić gwoździa w deskę. Docieplanie budynków w swoich ofertach ma bardzo dużo firm i mogłoby się wydawać, że to nic dziwnego w końcu można na tym całkiem nieźle zarobić, a sama praca nie należy do jakiejś nie wiadomo jak bardzo skomplikowanej.

Czy docieplenia budynków można wykonać źle?

Otóż moi drodzy pozory mylą i zanim zatrudnicie kogoś do ocieplenia waszego domu bądź mieszkania zastanówcie się nad tym wyborem dwa razy i zróbcie dokładne rozeznanie albowiem wiele firm budowlanych chwali się rzeczami, których nie potrafi wykonać i gdy przychodzi co do czego odwalają w waszym domku taką fuszerkę, że nie może wam się to zmieścić w głowach i dzwonicie po kolejnego „fachowca”, który znów popełnia te same błędy lub nawet gorsze i wtedy już kompletnie nie wiecie co macie robić, a pieniędzy na remont jest coraz mniej bo owi panowie od remontów lubują się w pobieraniu zaliczek od swoich klientów, których po niewłaściwym zrealizowaniu zadania nawet nie oddają tylko znikają gdzieś i zmieniają numer telefonu by zbulwersowany klient nie miał sposobności się z nimi skontaktować. To bardzo częsta praktyka wśród naszych polskich specjalistów, którzy dodatkowo lubią też sobie wypić w trakcie pracy co znacząco odbija się na efekcie końcowym remontu. Docieplenia budynków w naszym kraju stoją na naprawdę wysokim poziomie i jeżeliby porównać je z tym co można zastać u naszych sąsiadów jesteśmy o wiele w tym lepsi. Niestety jednak nie wszystkie firmy można określić tym mianem i zdarzają się takie aparaty, które robią wszystko do góry nogami i wstawiają drzwi tam gdzie miało być okno, a tam gdzie miały być drzwi robią jakieś niestworzone rzeczy, które nawet jest mi ciężko opisać.

Docieplenia budynków

Najważniejsze jest to by wyszukując oferty firm budowlanych w internecie nie sugerować się ilością pozytywnych ocen tylko w większej mierze skupić się na komentarzach i opiniach innych klientów ponieważ one dadzą nam obraz tego w jaki sposób pracuje dany fachowiec i czy rzeczywiście takim fachowcem jest zarówno z nazwy jak i z pracy jaką wykonuje. To bardzo istotny aspekt bo od tego zależy czy twój remont będzie trwał tydzień, dwa tygodnie czy też nigdy nie zostanie ukończony bo zabraknie ci pieniędzy na zatrudnianie coraz to kolejnych podwykonawców, którzy nie będą potrafili wykonać powierzonego przez ciebie zadania jakim jest ocieplanie domu. Mi osobiście się w głowie nie mieści, że ktoś może reklamować swoją firmę jako tę, która docieplenia budynków robi najlepiej w mieście, ba! najlepiej w całej Polsce, a gdy potem zatrudniasz takich ludzi będąc pewnym, że wykonałeś dobrego wyboru dostajesz jakby obuchem w głowę i masz twarde zderzenie z rzeczywistością, w której ci „fachowcy” są zwykłymi oszustami i złodziejami, którzy żerują na takich łatwowiernych klientach jak ty. Dlatego uważaj przy zatrudnianiu firm, które zajmują się ocieplaniem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>